Haber

Türkiye’de Bir Hilal Kampanyasına Vali Köşger’den Destek: Kızılay’a Kurban Bağışı

Türk Kızılayı İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış; İzmir İl Müdürü Semra Aydın ve Kızılay İzmir Şube Başkanı Gonca Aslan, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Türk Kızılayı’na bu yılki kurban bağışını yapan Vali Köşger, imkanı olan vatandaşları Kızılay’a bağışta bulunmaya çağırdı.

Kızılay İzmir Şube Başkanı Baykalmış, Ramazan Bayramı’nın manevi atmosferini ve rahmetini yaşatmak amacıyla her yıl hayata geçirilen “Hilal Türkiye Kampanyası” ile Kızılay’ın ihtiyaç sahibi ailelere bir yıl boyunca yardımda bulunmayı hedeflediğini belirtti. -Adha bir yıldır yaşıyor. Katliam Kampanyası, dini vecibelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için çok önemli bir fırsat. Bu sayede Kızılay’ı temsil eden vatandaşlar, din görevlileri ve veteriner hekimler tarafından seçilen kurbanlarının son derece hijyenik ortamlarda kesildiğinden emin olabiliyor.” dedi.

Vali Köşger’den Destek Çağrısı

Ziyarette bu yılki kurban bağışını Kızılay İzmir İl Şubesine yapan Köşger, imkanı olan vatandaşların gönül rahatlığıyla kurban bağışlarını Kızılay’a yapabileceklerini belirterek, kendisini “Türkiye Hilal Kampanyası”na destek olmaya davet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu