Ekonomi

Simplify Asset Management, uzun vadeli kazançları artırmak için yeni ETF’yi başlatıyor

2020 yılında kurulan Simplify Asset Management, bugün Simplify US Equity PLUS QIS ETF’nin (NYSE Arca: SPQ) piyasaya sürülmesiyle ürün teklifini genişletti. Yeni borsa yatırım fonu (ETF), düşük maliyetli hisse senedi ETF’lerine, hisse senedi vadeli işlemlerine ve Simplify’ın bir başka ürünü olan Simplify Multi-QIS Alternatif ETF’deki (QIS) değerli hisselere yapılan yatırımları birleştirerek yatırımcılara uzun vadeli sermaye sağlayacak. . Kâr sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

SPQ’nun arkasındaki strateji, yaklaşık 120 milyon dolarlık varlığa sahip olan ve 10-20 nicelik odaklı strateji aralığına erişim sağlayan QIS’teki portföyünün yaklaşık %50’sinden yararlanmayı içeriyor. QIS, Temmuz 2023’teki lansmanından bu yana 100 milyon doların üzerinde varlık biriktirdi. Yatırım Direktörü ve Simplify Kurucu Ortağı David Berns, SPQ’nun amacının tam özsermaye riskini korurken mutlak ve riske göre ayarlanmış getirileri desteklemek olduğunu vurguladı.

SPQ’nun lansmanı, Simplify’ın ETF alanında yenilik yapma çabalarının bir parçasıdır. QIS aracılığıyla 100 ABD hisse senedine ve %50 Kantitatif Yatırım Stratejilerine erişim sunar. Bu, Haziran ayında Simplify Fırsatçı Gelir ETF’sinin (CRDT C) ve bu yılın başlarında Simplify Market Neutral Equity Uzun/Kısa ETF’nin (EQLS B-) piyasaya sürülmesinin ardından geldi. SPQ ayrıca Simplify’ın alternatif ETF serisinin bir parçasıdır: SVOL, PFIX, EQLS.

Simplify Asset Management’ın bu yeni teklifi, firmanın geniş bir yatırımcı yelpazesi için gelişmiş yatırım çözümleri yaratma konusundaki kararlılığını yansıtarak, klasik hisse senedi yatırımı ile niceliksel stratejiye maruz kalmanın sofistike bir karışımını sağlamayı amaçlıyor. Simplify, özelleştirilmiş portföy sonuçları için gerçek dünyadaki yatırımcı ihtiyaçlarını ve piyasa davranışını göz önünde bulundurarak seçeneklere dayalı stratejiler kullanır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu