Haber

Peskov, Nuland’ı Kaddafi’nin ölümüne gülen Clinton’a benzetti

‘Moskova.’ Rus devlet kanalı Rossiya 1. Kremlin’de yayınlanıyor. Putin’in programına konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Victoria Nuland’ın ” savaş alanında hoş sürprizlerAçıklamada kullandığı kelimeleri anlam sırasına göre nasıl yerleştirdiğine dikkat çekerken, “ Sanırım bunun neye benzediğini biliyorsun, değil mi? Bayan Clinton’un yüzü kanla kaplı Kaddafi(Libya lideriMuammer) Hakkındaki gülünç ifadelerini hatırlayın. Görünüşe göre orada (Washington’da) işler böyle yürüyor, ama burada durum farklı“dedi.

Nuland, son Kiev ziyareti sırasında yaptığı konuşmada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e şunları söyledi: ” savaş alanında hoş sürprizler” söz verdi.

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Vekili ve Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşar Vekili Victoria Nuland, Kiev’de gazetecilere verdiği demeçte, ABD’den Ukrayna’ya sağlanan yüksek hassasiyetli GLSDB füzelerinin yolda olduğunu söyledi.

Peskov’a göre bu durum, ABD’nin Ukrayna’daki çatışmaya doğrudan müdahalesini artırdığını ve Kiev rejimini savaşı sürdürmeye kışkırttığını gösteriyor.

Ancak Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, ABD’nin Kiev’e yapacağı yardımın Rusya’nın askeri operasyonunun gidişatını hiçbir şekilde etkilemeyeceğinin altını çizerek, şunları söyledi: Bu çatışmanın doğrudan katılımcısı olan ABD, Kiev rejimini savaşı sürdürmesi için kışkırtmaya devam ediyor, bu çatışmaya doğrudan katılımını sürdürüyor ve artırıyor. Amerikalılar durumu Ukraynalılar için daha da acı hale getirerek daha fazla Ukraynalının ölmesine yardımcı oluyor“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu