Haber

Mersin Tarsus’ta Plastik Fabrikasında Yangın: 4 Kişi Dumandan Etkilendi, 2 Kişi Yaralandı

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir plastik fabrikasında çıkan yangın, çok sayıda itfaiye, TOMA ve yağmurlama aracının müdahalesiyle söndürüldü. Yangında 4 kişi dumandan etkilendi, 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Yeni Hal Öğretmenler Mahallesi arkasında bulunan bir plastik fabrikasının hammadde bölümünde akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler bir anda tüm fabrikayı sardı. İhbar üzerine bölgeye Mersin ve Adana Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Tarsus Belediyesi sulama araçları ve iş makineleri, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) ve Orman Müdürlüğü’ne ait suluklar sevk edildi. Bölgeye ulaşan itfaiye, TOMA ve fıskiyeler yangına müdahale etti. Adana’dan itfaiye ve AFAD’ın yardıma geldiği yangın, ekiplerin yaklaşık 3 saat süren müdahalesinin ardından söndürüldü, soğutma çalışmaları tamamlandı.

Yangında 2 itfaiye eri dumandan 4 kişi etkilenirken 2 kişi de ayaklarından yaralandı. Olay yerinde hazır bekletilen sağlık ekipleri müdahale ederek dumandan etkilenip yaralanan toplam 6 kişiyi hastaneye kaldırdı.

Yangın tamamen söndürüldükten sonra soğutma işlemine başlandı. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu