Ekonomi

Borsa günün ilk yarısında yükseldi

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi günün ilk yarısında yüzde 0,78 artarak 4.459,50 puan oldu.

Günün ilk yarısında BIST 100 endeksi bir önceki kapanışa göre 34,59 puan artarak saat 13:00 itibarıyla 4.459,50 seviyesinden işlem görüyor. Toplam işlem hacmi 15,9 milyar TL olarak gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 2,16, holding endeksi yüzde 0,92 yükseldi. Şube endeksleri arasında en karlı bankacılık sektörü %2,06 ile spor oldu.

TCMB’nin para politikası kararları yatırımcıların ilgi odağında

Analistler, küresel borsaların ABD’deki borç limiti krizinin çözülüp çözülmeyeceği konusunda olumsuz seyrini sürdürdüğünü belirterek, bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) para politikası kararlarının odak noktasında olduğunu söylediler. yatırımcıların

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, Beyaz Saray ile Cumhuriyetçi temsilciler arasında gerçekleştirilen borç limiti müzakerelerinde ilerleme kaydedilmesini umduğunu dile getirerek, ABD Başkanı Joe Biden’a vergileri artırmayacaklarını söylediklerini ve vergileri artırmadıklarını söyledi. Müzakerelerde pek çok taviz verildi.

Analistler, yurt içinde TCMB’nin faiz kararı, haftalık para ve banka istatistikleri ve yurt dışında ABD’deki büyüme ve ülkenin borç limiti krizi haberlerinin yanı sıra teknik olarak BİST 100 endeksinin 4.400’e yükseleceğini belirtti. ve 4.200 seviye güçlendirildi, 4.500 ve 4.600. Skorun direnç pozisyonunda olduğuna dikkat çekti.

tuzlucahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu